Аудио кабелите, струващи хиляди долари, не са по-добри от обикновените

...
Аудио кабелите, струващи хиляди долари, не са по-добри от обикновените
Коментари Харесай

Тестове потвърдиха: няма разлика между евтин и ултра скъп аудио кабел

Аудио кабелите, струващи хиляди долари, не са по-добри от елементарните кабели, струващи няколко $. Това е шокиращото умозаключение на помощник на канала Audio Science Review, който ползва теоретичен метод към сравнението.

Трябва да се има поради въпреки всичко, че кабелът Kimber KS1036 е толкоз безценен, тъй като – съгласно производителя – употребява чисти сребърни влакна Black Pearl.

Тези влакна са създадени по метода на диамантено щамповане и изолирани с FEP примитивен диелектрик с най-строги допуски, осигуряващи най-чистото предаване даже на най-взискателните сигнали с висока резолюция.

В тестванията с съоръжение Audio Precision и двата кабела демонстрират леки изкривявания при потребление на непрекъснат синусоидален сигнал от 4 kHz. По подигравка на ориста, кабелът Kimber даже демонстрира малко повече линеен звук, само че разликата въпреки всичко е минимална.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР