Атлетка №1 на България за последните две години Пламена Миткова

...
Атлетка №1 на България за последните две години Пламена Миткова
Коментари Харесай

Пламена Миткова отново на върха в дългия скок

Атлетка №1 на България за последните две години Пламена Миткова (Локомотив Пловдив) завоюва следващата си национална купа при дамите в скока на дължина в зала.

На шампионата в столичната зала “Фестивална ” международната шампионка за девойки за 2022 година усъвършенства персоналния си връх в зала и навън, откакто в последния си шести опит се приземи на 6.70 метра.

Това е и затрупан норматив за присъединяване на Европейското състезание в Рим през лятото.

В другите си два опита над 6 метра през днешния ден възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6.46 м и 6.51 м.

Нормативът за Олимпийските игри в Париж рез лятото е 6.86 м.

 Национален шампионат по ЛА за мъже и дами

С резултата си от през днешния ден Миткова излиза на тринадесето място в международната класация за сезона.

 Национален шампионат по ЛА за мъже и дами

Със сребърния орден в скока на дължина при дамите остана многократната шампионка на страната Милена Миткова (Дарко Тим) с 6.24 м, а с бронза се окичи Галина Николова (Хеброс-Харманли) с 5.98 м.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР