Атлетка №1 на България за последните две години Пламена Миткова

...

Пламена Миткова спечели титлата на скок дължина на Държавното първенство по лека атлетика в зала с личен рекорд

Атлетка №1 на България за последните две години Пламена Миткова завоюва купата на скок дължина на Държавното състезание по лека атлетика в зала " Фестивална ".

Миткова (Локомотив Пловдив) усъвършенства персоналния си връх в зала и навън, откакто в последния си шести опит реализира на 6.70 метра. Това е и затрупан норматив за присъединяване на европейското състезание в Рим през лятото. В другите си два опита над 6 метра възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6.46 и 6.51 метра. Нормативът за Олимпийските игри в Париж през лятото е 6.86 метра.

Сребърният орден завоюва Милена Миткова (Дарко Тим) с 6.24 метра а трета се подреди Галина Николова (Хеброс, Харманли) с 5.98 метра.

Ирен Саръбоюкова (Хеброс, Харманли) и Натали Костова (ЛК Виктория, Варна) поделиха първото място разделиха първото място в скока на височина. Двете преодоляха по 1.74 метра от първи опит, а по-късно направиха по три фаула на 1.78.

Ива Деливерска (СКЛА Енерджи, Пловдив) завоюва първа купа при дамите, откакто се наложи на финала на 60 метра с трудности с персонален връх от 8.42 секунди.

Девора Аврамова (Берое, Стара Загора) победи в бягането на 3000 метра с 10:03.00 минути, а защитаващата купата си Милица Мирчева (Атлет, Мездра) остана втора с 10:03.42 минути.