Атлетико Мадрид започна с победа защитата на титлата си във

...

Атлетико Мадрид започна с победа защитата на титлата си

Атлетико Мадрид стартира с победа отбраната на купата си във футболното състезание на Испания.

Възпитаниците на Диего Симеоне победиха като посетител Селта Виго с 2:1, а двете попадения за триумфа бяхареализирани от нападателя Анхел Кореа.

В 23-ата минута той откри резултата с удар от границата на наказателното поле. В 38-ата Марио Ермосо можеше да удвои преднината на отбора, само че Яго Аспас мазета от голлинията удара му с глава.

В 55-ата Маркос Йоренте игра с ръка в личното си наказателно поле и след интервенция на системата ВАР съдията даде дузпа за домакините. Тя беше осъществена от Аспас за 1:1. В 64-ата Кореа вкара второто си попадение, което се оказа и победно. Луис Суарес остана запаса и се появи в игра в 65-ата минута.

В последните минути Яник Караско беше изведен самичък против Матиас Дитуро, само че вратарят избави удара му. Веднага по-късно се стигна до сдърпване сред играчите на двата тима поради остра реакция на Луис Суарес след фуал на Уго Майо против него. Съдията сподели червени картони за Ермосо и на Майо в петата минута на добавеното време.
Източник: cross.bg