Атлетико Мадрид взе реванш от Реал Мадрид за загубата в

...

Атлетико отстрани Реал в турнира за купата след продължения

Атлетико Мадрид взе реванш от Реал Мадрид за загубата в полуфиналите за Суперкупата на Испания и го острани от шампионата за Купата на краля. " Дюшекчиите " се постановиха над " белите " с 4:2 на " Сивитас Метрополитано ". И този мач, сходно на срещата в Рияд през предходната седмица, мина през продължения.

Редовното време приключи 2:2. Домакините поведоха в 39-ата минута посредством Самуел Лино, а в края на първата част Ян Облак си вкара автогол. В 57-ата минута Алваро Мората още веднъж изведе " рохибланкос " напред в резултата, само че в 82-ата минута Хоселу възвърне равенството. В 100-ата минута Антоан Гризман вкара трети гол за Атлетико, а крайният резултат оформи Родриго Рикелме минута преди края на второто продължение.