Атлетико Мадрид стигна само до 1:1 при гостуването си на

...

Поредно разочарование за Атлетико Мадрид в Ла Лига

Атлетико Мадрид стигна единствено до 1:1 при гостуването си на Алмерия в мач от 17-ия кръг на испанския хайлайф, с което остава надалеч зад Реал Мадрид и Барселона, а и разрешава на Реал Сосиедад да натрупа преднина в битката за третата позиция. В неделния следобяд отборът на Диего Симеоне пропусне най-малко две 100-процентови положения и остава със единствено една победа в последните си шест турнирни срещи. Анхел Корея изведе столичани напред в 18-ата минута, само че още преди почивката домакините изравниха след превъзходно попадение на Ел Билал Туре (37’).

През втората част Алваро Мората (73’) и Корея (75’) пропуснаха единствено против вратаря Фернандо Мартинес, който се отличи с пет спасявания.

В последните секунди бранителят на Атлетико Серхио Регилон беше изпъден за два жълти картона в границите на няколко минути. Така в трети следващ дуел някой от Атлетико получава червен картон.

“Рохибланкос ” са облагодетелствани, че програмата им в идващите седмици е лесна, защото ги чакат дуели против Леванте, Валядолид, Осасуна, Хетафе и Селта.

За Алмерия пък това е трето реми от началото на сезона в Ла Лига.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.