Атлетико Мадрид стигна до пълен обрат с 2:1 при гостуването

...

Драматичен обрат качи Атлетико на върха в Ла Лига

Атлетико Мадрид стигна до цялостен поврат с 2:1 при гостуването си на Еспаньол в четвъртия кръг на испанското футболно състезание.

С триумфа футболистите на Диего Симеоне събраха 10 точки и оглавиха класирането в Ла Лига.

През първото полувреме Еспаньол излезе напред в резултата с прецизен удар с глава в 40-ата минута на Раул де Томас.

След подновяването на играта Атлетики бе цялостен стопанин на терена. В 53-ата минута Тома Льомар изравни, само че след информация с ВАР попадението не бе зачетено.

Резервата Яник Ферейра-Караско въпреки всичко върна Атлетико в мача в 79-ата минута, откакто с диагонален удар порази вратата на домакините.

Развръзката пристигна в деветата минута на добавеното време, когато Льомар с моще удар с левия крайник донесе успеха за мадридчани.