Атлетико Мадрид стартира успешно календарната година с победа с 2:0

...

Гол и червен картон за Коста при завръщането му в Примера

" Атлетико " Мадрид започва сполучливо календарната година с победа с 2:0 над гостуващия " Хетафе " в първи мач от 18-ия кръг на испанското футболно състезание.

Възпитаниците на Диего Симеоне се утвърдиха на второто място с 39 точки, на 6 точки зад водача " Барселона ", който на следващия ден приема " Леванте ".

Диего Коста можеше да открие още в шестата минута при завръщането си в испанския футболен хайлайф, само че не откри задачата от преференциална позиция. Малко по-късно и Антоан Гризман направи пропуск за домакините.

В 18-ата минута " Атлетико " справедливо поведе. Гризман го изведе в дясно в пеналта Анхел Корея и той с удар по тревата в далечния ъгъл направи 1:0.

В средата на второто полувреме Коста въпреки всичко се разписа с удар от десетина метра след попадане от дясно на Шиме Връсалко. Заради бурната си наслада след попадението нападателят на столичани получи втори жълт и червен картон и трябваше да напусне терена.

С човек по-малко домакините без особени проблеми задържаха преднината си.
Източник: btvnovinite.bg