Атлетико Мадрид спечели с 2:1 домакинството си на Атлетик Билбао

...

Атлетико Мадрид дръпна с 6 точки в Ла Лига

Атлетико Мадрид завоюва с 2:1 семейството си на Атлетик Билбао след поврат в отсрочен мач от 18-ия кръг в испанската Ла Лига. Икер Муниаин откри за гостите от Билбао, само че Маркос Йоренте и Луис Суарес от дузпа донесоха трите точки за Атлетико. Победата бе доста основна за хората на Диего Симеоне, които направиха разликата с втория Барселона на 6 точки. " Дюшекчиите " имат 62 точки, а " каталунците " - 56 като двата отбора към този момент имат еднакъв брой изиграни срещи, по 26. Успехът бе значим на Диего Симеоне, който задмина легендата Луис Арагонес по брой победи отпред на Атлетико - 309.

Атлетик Билбао съумя да поведе в резултата с много шанс. Икер Муняин откри резултата падайки. Той получи пас в 21-ата минута Уилямс по десния фланг. Муниаин опитва да стреля с десния крайник, само че топката му се удари в левия. Това изненада вратарят Ян Облак и топката влезе в мрежата му.

Въпреки че се прави доста слаби през първото полувреме Атлетико въпреки всичко съумя да изравни резултата в самия му край. Във втората минута на продължението Тома Лемар центрира чудесно топката и Маркос Йоренте осъществя с глава за 1:1.

През второто полувреме " дюшекчиите " подвигнаха оборотите. Тимът на Диего Симеоне съумя да направи цялостен поврат в 51-ата минута. Тогава Хесус Манзано спъна Луис Суарес в наказателното поле. Звездата на Атлетико застана над топката и невъзмутимо направи 2:1 за домакините.
Източник: fakti.bg