Атлетико Мадрид спечели с 1:0 гостуването си на Селта от

...

Мемфис Депай донесе трите точки на Атлетико М срещу Селта

Атлетико Мадрид завоюва с 1:0 гостуването си на Селта от 21-ия кръг на Ла Лига.

Първата обстановка в мача пристигна в 19-ата минута, когато Маркос Йоренте насочи удар от придвижване, само че опитът му бе блокиран от бранител на домакините. Това бе и единствената забавна обстановката преди почивката.

В 70-ата минута Стефан Савич остави Атлетико с човек по-малко, откакто получи пряк червен картон. Три по-късно Яго Аспас извърши чудесно директен свободен удар, само че бе спрян от напречната греда.

В 89-ата минута новото зимно попълнение на Атлетико Мемфис Депай донесе трите точки на „ дюшекчиите “ с дебютното си попадение за тима.

Столичани са четвърти във краткотрайното класиране с 38 точки, до момента в който Селта е на 13-а позиция с 23.

По-рано денем Хетафе и Райо Валекано не се победиха - 1:1, в дребното мадридско дерби на „ Колисеум Алфонсо Перес “. Гостите излязоха напред в резултата след 38 минути игра, когато Мауро Арамбари имаше злощастието да си означи автогол.

В 51-ата минута Иван Балиу игра с ръка в наказателното поле и Хетафе получи дузпа. 11-метровият углавен удар обаче бе пропуснат от някогашния нападател на Реал Мадрид Борха Майорал, който стреля над вратата.

Три минути по-късно някогашният футболист на Барселона Карлес Аленя бе изпъден. В 78-ата минута Хетафе стигна до изравнително попадение, въпреки да бе с човек по-малко на терена. Енес Юнал се възползва от груба неточност на вратаря Столе Димитриевски и безпроблемно вкара за 1:1.

В заключителните минути на срещата Гастон Алварес игра с ръка в наказателното си поле и Райо Валекано получи дузпа, с която можеше да стигне до трите точки. По сходство на Майорал, различен някогашен нападател на Реал Мадрид Раул Де Томас също не се разписа, като неговият удар бе избавен от Давид Сория в 87-ата минута и по този метод двата отбора поделиха точките.