Атлетико (Мадрид) разгроми госта си Гранада с 6:1 и го

...

Атлетико громи, Суарес с първи голове за столичани

Атлетико (Мадрид) разгроми госта си Гранада с 6:1 и го смъкна от върха в класирането на испанското футболно състезание.

До момента съставът бе непогрешим, с цялостен точков актив, само че против столичани просто нямаше късмет.

Новото попълнение на " дюшекчиите " Луис Суарес означи две попадения, разписвайки се в 85-ата и 94-ата минути.

Резултатът бе открит след 9 минути игра, когато Диего Коща даде преднина на отбора си.

Само 7 по-късно Саул Нигес пропусна да осъществя 11-метров углавен удар, като това бе и последната по-сериозна акция за някой от двата тима, водеща до заплаха пред вратата на противника.
 Снимка 498024
Източник:

През вторите 45 минути домакините се отприщиха.

Само 2 минути след подновяването на играта Анхел Кореа вкара за 2:0, а в 65-ата Жоао Феликс повиши на 3:0, оформяйки " класиката " в столицата.
 Снимка 498025
Източник:

Маркос Йоренте напълно отхвърли противника с гол за 4:0 в 72-ата минута, преди Суарес да открие головата си сметка за отбора, вкарвайки за първи път с фланелката на Атлетико.

Хорхе Молина върна един гол в самия завършек на постоянното време, а в 4-ата минута на даденото продължение Луис Суарес бе прецизен за повторно, оформяйки крайното 6:1.
 Диего Симеоне: Дано Суарес бележи толкоз постоянно, колкото и в Барселона

" Неговата класа ще усили вътрешната конкуренция в тима "