Атлетико (Мадрид) разби Олимпик (Марсилия) с 3:0 на "Групама Арена"

...

Атлетико Мадрид размаза Марсилия и спечели Лига Европа

Атлетико (Мадрид) разруши Олимпик (Марсилия) с 3:0 на "Групама Арена " във френския град Лион и завоюва трофея в шампионата Лига Европа този сезон. Марсилци не съумяха да станат първият френски победител в шампионата, а "дюшекчиите “ записаха първа победа във Франция от 57 години насам.

Още в 4-ата минута на срещата Валер Жермен бе изведен зад отбраната на испанците, само че шутира от прелестна позиция около вратата на Ян Облак. Марсилци продължиха да работят по-активно и "дюшекчиите " рядко поглеждаха към вратата на Стив Манданда.

Играчите на санкции за тази среща треньор Диего Симеоне, който изгледа мача от трибуните, съумяха да се оправят с стремежа на французите и в 21-ата минута поведоха, откакто вратарят Манданда подаде топката към Замбо Анкиса, който сгреши и Габи Фернандес изведе Антоан Гризман. Френският национал излезе самичък против стража на марсилци и го преодоля за 0:1. Десет минути по-късно треньорът Руди Гарсия трябваше да извърши насилствена промяна и да размени капитана Димитри Пайе, който напусна терена поради травма, написа "Блиц ".

До края на полувремето Марсилия продължи да пробва офанзиви по всички вероятни способи, а Атлетико обръщаше повече внимание на защитните дейности. Сериозни положения за нов гол пред някоя от двете порти обаче не се разкриха.

Четири минути след почивката французите сгрешиха в отбрана, а Антоан Гризман комбинира с Коке и още веднъж наказа своите сънародници, прехвърляйки Манданда за 0:2. След този гол испанският отбор взе самодейността и не позволяваше на противника да провежда някакви по-опасни офанзиви.

В 67-ата Сансон шутира високо над вратата при едно от редките набези на френския тим. Три минути по-късно Саул от "дюшекчиите " насочи рисков удар, а след рикошет в тялото на Луис Густаво топката излезе в корнер. В 81-ата минута появилият се като запаса гръцки нападател Костас Митроглу бе доста покрай гола след удар с глава, само че топката тупка и се удари в страничната греда. Две минути по-късно Ян Облак избави след отдалечен шут на Амави.

В 89-ата минута капитанът Габи с акуратен удар от междинна отдалеченост се разписа за 0:3.
Източник: fakti.bg