Атлетико (Мадрид) продължава оспорваната битка за титлата в испанското футболно

...

Атлетико поправи грешката от предишния кръг и отново поведе с 5 точки на върха в Ла Лига

Атлетико (Мадрид) продължава оспорваната борба за купата в испанското футболно състезание.

Столичани завоюваха визитата си на Елче, в дуел от 34-ия кръг на Ла Лига.

" Дюшекчиите " се постановиха над съперниците си с минималното 1:0, с попадение на Маркос Йоренте.
 Снимка 529376
Източник:

Резултатът, закрепен в края на дуела обаче, напълно не е индикативен за случилото се в мача.

Атлетико разполагаше с съвсем 100%-ва самодейност в дуела и единствено неналичието на шанс и някои дискусионни съдийски решения, попречиха на отбора да реализира по-категоричен, подобаващ триумф.

През първото полувреме се стигна до две доста противоречиви отсъждания.
 Снимка 529378
Източник:

Първо гол на Суарес беше анулиран, като повторенията демонстрираха, че може би става дума за минимална засада на нападателя, в която той е попаднал с част от лявата си ръка.

След това и отсъдена дузпа за столичани беше анулирана, след разглеждане на обстановката чрез системата за видеоповторение ВАР.

Това не попречи на Маркос Йоренте, асистирал малко преди този момент на Суарес за анулирания гол, да прати топката в мрежата за 1:0 след 24 минути игра.
 Снимка 529377
Източник:

Той се разписа и с известна доза шанс, като изстрелът му среща тялото на бранител, по-късно дясната греда на вратата, преди да влезе в мрежата на домакините.

Малко преди края на дуела Луис Суарес беше сменен, което явно не му се понрави. Той изрази недоволството си и това бе снимано от камерата на терена.

В последните мигове от постоянното време Фидел стреля в гредата от дузпа, като направи финала извънредно трагичен.

Така или другояче Атлетико стигна до успеха и продължава разногласието за купата в Испания. Елче остава под номер 18.