Атлетико Мадрид постигна разгромна победа със 7:0 като гост на

...

Атлетико Мадрид постигна разгромна победа със 7:0 като гост на Райо Валекано

Атлетико Мадрид реализира разгромна победа със 7:0 като посетител на Райо Валекано в последния мач от третия кръг на Примера Дивисион.

" Дюшекчиите " изнесоха футболна лекция на градския си противник и само травмата на Мемфис Депай през първото полувреме помрачи отличното им показване.

Антоан Гризман даде преднина на Атлетико още във втората минута, а в 16-ата Депай повиши на 2:0, малко преди да бъде сменен от Алваро Мората. До почивката преднината на гостите набъбна до 3:0 след гол на Наюел Молина, а след паузата играчите на Диего Симеоне осъществя още четири попадения в мрежата на Столе Димитриевски.

Мората повиши на 4:0 в 73-тата минута, а след него се разписа и Анхел Кореа. Отново Мората бе прецизен за 6:0 в 84-тата минута, а в идната офанзива Маркос Йоренте оформи крайното 7:0.

Победата изкачи Атлетико на второ място в класирането със 7 точки, с две по-малко от водача Реал Мадрид. За Райо провалянето бе първо през сезона и отборът заема осмо място в класирането с 6 точки.

В другия мач в Испания, игран в понеделник вечер, Хетафе завоюва с 1:0 при семейството си на Алавес. Точен за отбора от мадридското предградие бе Борха Майорал от дузпа в 84-тата минута.

След третия кръг Хетафе е на 11-о място с 4 точки, до момента в който Алавес е на 14-о място с 3.