Атлетико Мадрид постигна десета победа от началото на сезона в

...

Атлетико Мадрид задмина Валенсия и преследва Барселона

Атлетико Мадрид реализира десета победа от началото на сезона в Ла Лига, откакто се наложи с минималното 1:0 при семейството на Алавес от 16-ия кръг на испанското състезание, което се игра на „ Уанда Метрополитано “.

Победата за „ дюшекчиите “ бе донесена от Фернандо Торес в 74-та минута. Столичани не престават да бъдат без загуба от началото на сезона. С успеха над Алавес, Атлетико Мадрид излезе на второ място, откакто изпревари Валенсия и е единствено на три точки зад водача Барселона, който е и с мач по-малко.

Саул Нигес насочи прекрасен удар в 14-та минута, само че топката мина на сантиметри над напречната греда на вратата на Алавес.

Дуарте насочи удар от разстояние в 21-та минута, който бе избавен от Ян Облак.

Кевин Гамейро пропусна да се разпише от доста добра позиция в 26-та минута, само че ударът му не бе прецизен.

Антоан Гризман се опита да изненада Пачеко с отдалечен удар в 47-та минута, само че топката излезе в навън.

Атлетико Мадрид поведе в резултата в 74-та минута, когато Върсалко центрира в наказателното поле на Алавес, където топката бе засечена от близко от Фернандо Торес и той я вкара в опразнената врата.

Вратарят на Алавес Пачеко направи доста класно избавяне в 88-та минута, когато отрази удара на Гризман.

Атлетико Мадрид излезе на второ място с 36 точки, до момента в който Алавес е 18-ти с 12 точки.