Атлетико Мадрид победи с 3:0 гостуващия Леида в мач реванш

...

Витоло бележи в дебюта си сред титулярите на "Атлетико" Мадрид

" Атлетико " Мадрид победи с 3:0 гостуващия Леида в мач реванш от 1/8-финалите на шампионата за Купата на Краля, класирайки се за етапа на най-хубавите осем с общ резултат 7:0. " Червено-белите " доближават най-малко до четвъртфинал в конкуренцията за шести следващ сезон, до момента в който третодивизионният им противник остава без присъединяване на тази фаза в своята история.

--> Сред титулярите на " дюшекчиите " попаднаха Диего Коста, Габи и Стефан Савич, които ще пропуснат идващия мач от Ла Лига, заради санкции. В стартовите 11 за първи път попадна и новото попълнение Витоло, а в офанзива Диего Симеоне бе заложил също на Фернандо Торес и Яник Ферейра Караско. Извън групата останаха Антоан Гризман, Диего Годин, Ян Облак, Коке, Шиме Върсалко.

През първото полувреме темпото на игра бе ниско, а " Атлетико " пропусна да вземе преднина, откакто Лука Ернандес изпрати топката в гредата, засичайки с глава центриране от корнер, а малко по-късно Коста остана самичък против вратаря, само че Диего Ривас се оправи ослепително и парира удара.

След почивката превъзходството на " рохибланкос " стана още по-осезаема и в 57-ата минута логиката спечелва. Караско изпрати топката във вратата след асистенция на Диего Коста. Малко по-късно в игра за домакините се появиха Анхел Кореа и Кевин Гамейро, които комбинираха в същия ред за 2:0 в 74-ата минута. Последното попадение в срещата бе дело на Витоло, който се разписа за първи път, откогато публично се причисли към отбора от испанската столица при започване на месеца.

" Атлетико " завоюва в шести следващ домашен дуел от всички шампионати и гледа решително към идната фаза. За последно " дюшекчиите " победиха с Купата през 2013 година, когато победиха градския противник " Реал " на финала.
Източник: btvnovinite.bg