Атлетико Мадрид победи Бетис с 2:1 в мач от 11-ия

...

Атлетико Мадрид победи Бетис в оспорван двубой на върха в Ла Лига

Атлетико Мадрид победи Бетис с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман бе прецизен за спечелилите, преди Набил Фекир да означи почетен гол.

Луиз Енрике се разписа след почивката на стадион " Мануел Руиз де Лопера " в Севиля, само че попадението му бе анулирано след намесата на ВАР поради засада.

" Дюшекчиите " съумяха да поведат в резултата с гол от ъглов удар на Антоан Гризман. Французинът удвои задатъка на гостите 17 минути по-късно.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини направиха всичко по силите си, с цел да завлечен точка от срещата. Набил Фекир означи почетно попадение от директен свободен удар, с цел да оформи крайния резултат.

Алекс Морено имаше добра опция да възвърне паритета, само че ударът му с глава срещна напречната греда.

Атлетико Мадрид заема 3-ата позиция в класирането с актив от 23 точки. Бетис се намира на 5-ото място в подреждането с 20 пункта.