Атлетико Мадрид победи Алмерия с 2:1 в мач от 29-тия

...

Атлетико Мадрид пребори Алмерия и остава близо до Реал

Атлетико Мадрид победи Алмерия с 2:1 в мач от 29-тия кръг на Ла Лига. „ Дюшекчиите “ вкараха и трите гола в мача, като Антоан Гризман се разписа два пъти във вратата на гостите, а Хименес си означи автогол.

Още в 5-ата минута „ червено-белите “ поведоха. След ъглов удар топката стигна до Анхел Кореа, който я бутна към Антоан Гризман и той осъществя за 1:0.

В 37-ата минута Хосе Мария Хименес си бутна топката в личната мрежа за 1:1. Малко преди почивката Гризман вкара втори гол, който обаче в началото не бе зачетен поради засада. Прегледът на обстановката обаче сподели, че голът е чист и Атлетико поведе с 2:1.

Още при започване на второто полувреме Антоан Гризман можеше да оформи своя хеттрик. Той стреля с глава, само че Фернандо Мартинес избави. Така Атлетико реализира 6 следващи победи в шампионата и продължава да бъде на 2 точки от съгражданите от Реал.
Източник: novsport.com