Атлетико Мадрид не успя да отбележи гол в домакинството си

...

Страшен карък: Безброй пропуски и Миньоле спряха Атлетико срещу Брюж

Атлетико Мадрид не съумя да означи гол в семейството си на Брюж и класирането му за идната фаза е под сериозна въпросителна. Срещата на " Уанда Метрополитано " приключи 0:0, макар че домакините сътвориха много положения.

Две попадения на " дюшекчиите " бяха анулирани заради засада, а в края на първото полувреме съдията отсъди дузпа, която след разглеждане анулира. Нападателите на Атлетико направиха серия от пропуски, а вратарят на гостите Симон Миньоле поредност от страхотни спасявания, като две от тях в самия завършек на срещата. Осем минути преди края Камал Сова получи втори жълт картон и Брюж доигра мача с човек по-малко.

Белгийците не престават да са водач в групата с 10 точки, като в четвърти следващ мач не позволяват гол. Атлетико е с 4 пункта, като краткотрайно се изкачи на второ място, само че по всяка възможност ще го отстъпи след късния мач от групата сред Леверкузен и Порто.