Атлетико Мадрид и Олимпик (Марсилия) ще играят на финала в

...

Атлетико - Марсилия е финалът в Лига Европа

Атлетико Мадрид и Олимпик (Марсилия) ще играят на финала в Лига Европа. Дюшекчиите първи се класираха, откакто победи с 1:0 Арсенал на своя " Wanda Metropolitano " и с общ резултат 2:1 си обезпечи място в разногласието за трофея. Единственият гол бе дело на Диего Коща в 45-ата минута след превъзходен пас на Антоан Гризман.
Мадридчани имаха и други положителни благоприятни условия, изключително в края на мача, когато футболистите на Арсенал изчерпаха физическите си сили. " Топчиите " поставиха доста старания, само че отбраната на Атлетико се оказа непробиваема стена за тях.
Доста по-трудно бе класирането на Марсилия. Френският отбор вкара скъпия гол в продълженията, откакто в постоянното време губеха с 0:2 от Ред бул в Залцбург.  Точен за домакините бе Амаду Айдара в 53-ата минута. В 65-ата минута Буна Сар си означи автогол. Роландо вкара за гостите в 116-ата минута.
Източник: marica.bg