"Атлетико" Мадрид е новият малък крал на Стария континент! "Лос

...

Атлетико Мадрид спечели финала в Лига Европа!

"Атлетико " Мадрид е новият дребен крал на Стария континент! "Лос Рохибланкос " победиха с 3:0 "Олимпик " Марсилия във финала на Лига Европа, игран пред близо 58 000 фенове в Лион. Героят за испанците е французинът Антоан Гризман, който стана създател на първите две попадения, а класическия триумф оформи капитанът Габи в края на срещата. За отбора на Диего Симеоне това е трети успех във втория по мощ клубен шампионат.

Марсилци бяха по-активни в началните минути и още в 4-ата Димитри Пайе изведе Валер Жермен на отлична стрелкова позиция, само че нападателят прати топката настрана от вратата. Французите продължиха да имат самодейността, само че последователно "Атлетико " съумя да спре стремежа им.

В 21-ата минута "дюшекчиите " се възползваха от груба неточност в защитата на "Олимпик ". Стражът Стийв Манданда подаде към Замбо Анкиса, който обаче се тормози и прати топката в неразбираема за него посока. Габи незабавно пусна към Гризман и резултатът бе открит. Така "Атлетико " поведе с първия си прецизен удар.

Малко по-късно "Марсилия " опита да отговори, като сътвори блъсканица в пеналта на съперника, само че играчите на Диего Симеоне се оправиха.

В 32-ата минута французите понесоха втори тежък удар. Капитанът Димитри Пайе напусна терена заради травма. 31-годишният плеймейкър се разплака при излизането си, създавайки подозрения, че може да става въпрос за тежка контузия, която да го извади от задаващото се международно състезание.

Без Пайе "Олимпик " сътвори надалеч по-малко проблеми на "Атлетико " и испанците се отдръпнаха на почивката с гол задатък.

Тимът на Диего Симеоне стигна до второ попадение единствено 4 минути след началото на втората част. Гризман приключи многоходова акция с технично копване над вратаря Манданда - 2:0 за "Атлетико ".

Голът внесе ужас в редиците на марсилци и в идващите минути "Атлетико " имаше превес. "Олимпик " мъчно изнасяше, а високата преса на испанците вършеше отлична работа.

В 70-ата минута Саул стреля рисково, само че Луис Густаво блокира удара му в корнер.

Все отново в 81-ата минута "Олимпик " можеше да върне интригата посредством влезлия като запаса Костас Митроглу. Гръцкият таран засече топката с глава, тя обаче се отби в левия непряк дирек на вратата, защитавана от Ян Облак. В идната френска офанзива Джордан Амави шутира от над 20 метра - право в ръцете на словенския пазач.

Минута преди приключването на постоянното време "Атлетико " стигна до трети гол. Класическата победа оформи капитанът Габи, за който това беше първо попадение през актуалната акция.

Източник: bnews.bg