Атлетик Билбао свали Жирона от върха в Ла Лига, след

...

Атлетик Билбао свали Жирона от върха

Атлетик Билбао смъкна Жирона от върха в Ла Лига, откакто направи 1:1 в последния мач от 14-я кръг. Така каталунците отстъпиха първото място на.

Баският отбор пропусна отлична опция да излезе напред в резултата още в първите минута. Тогава Горка Гурусета не съумя да нанесе добър удар от отлична позиция. Вратарят на домакините Пауло Гасанига, който е някогашен аржентински национал, направи още няколко спасявания за Жирона.

В 55-ата минута при офанзива, стартирана от Савио и минала през Мигел Гутиерес, топката стигна до Виктор Циганков. Той вкара с удар в близкия ъгъл за 1:0. Само 12 минути Атлетик изравни. При контраофанзива испанският национал Иняки Уилямс мина през Дейли Блинд и стреля около вратаря за 1:1.

Въпреки че отстъпи първото си място, Жирона прави най-хубавия старт в историята си. Тимът има 35 точки – повече в сравнение с отборът беше спечелил за целия сезон 2018-19.
Източник: flashnews.bg