Атлетик Билбао се класира за финала на турнира за Купата

...

Атлетик Билбао оформи изцяло баския финал за Купата на Испания

Атлетик Билбао се класира за финала на шампионата за Купата на Испания, където ще се изправи против различен тим от страната на баските - Реал Сосиедад. Тимът от Билбао беше спечелил първия мач вкъщи против Граната с 1:0 и на реванша на " Лос Карменес " потрепери преди да си обезпечи класирането. След нулево тъждество в първите 45 минути, домакините от Гранада излязоха доста стимулирани след почивката. В 48-ата минута Дарвин Мачис центрира в наказателното поле, където Карлос Фернандес засече топката с глава във вратата за 1:0. В 76-ата минута Мачис още веднъж влезе в ролята на помощник. Той центрира от корнер и от от близко топката във вратата вкара Херман Санчес. Така Гранада докосна класирането на финала, само че това търпя единствено пет минути, защото Юри Берчиче понижи. Резултатът се резервира до края и по този начин с помощта на правилото за гол на непознат терен напред продължи Атлетик Билбао. Така на финала на " Ла Картуха " в Севиля ще забележим напълно баско дерби, откакто Реал Сосиедад в профил сензацията Мирандес с 2:1 и 1:0. Атлетик Билбао е печелил 24 пъти Купата, а още 14 пъти е играл във финала.