Атлетик (Билбао) постигна трета победа в пет мача в испанската

...

Атлетик Билбао с класика над Кадис за трети успех в пет мача

Атлетик (Билбао) реализира трета победа в пет мача в испанската Примера дивисион, надделявайки над Кадис с 3:0. С днешната победа Атлетик събира 10 точки и се изравнява с Барселона и Жирона, които са на 2 точки незабавно след водача Реал (Мадрид).

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 66-ата минута посредством Горка Гурусета. Две минути по-късно влезлият като запаса Асиер Виялибре удвои, наказвайки неточност на отбраната на Кадис. Крайното 3:0 оформи Иняки Уилямс в 90-ата минута, засичайки подаване на Виялибре.

Домакините от Билбао имаха специфичен мотив през днешния ден, защото през днешния ден означават 10 години от влизането им на новия стадион " Сан Мамес ". И те започнаха интензивно, с готовност да зарадват публиката, само че нямаха шанс. Преди почивката на два пъти удари на Ойхан Сансет се отбиваха в гредите край вратаря Херамаяс Ледесма.

10 минути след почивката Кадис имаше добра опция да открие резултата, откакто топката беше извадена на границата на пеналта към Рохер Марти, чийто удар обаче беше доста слаб. Атлетик (Билбао) стигна до първото попадение в средата на второто полувреме. Ветеранът Оскар де Маркос подаде на Гурусета, който откри резултата. Нова офанзива от дясно приключи с центриране, бранителят Ескаланте опита да почисти, само че постави топката безусловно на главата на Виялибре. Влезлият като запаса единствено секунди по-рано нападател се ориентира съвършено в наказателното поле и я прати в мрежата. Крайното 3:0 оформи локалният любим Иняки Уилямс. Вратарят Унай Симон изрита топката от личното си поле мощно и високо, Виялибре я смъкна с глава, а Уилямс реагира бързо, освободи се от един защитник и от близо с противоположен фалц прати топката в мрежата.
Източник: novsport.com