Атлетик (Билбао) постигна трета победа в пет мача в испанската

...

Атлетик с категоричен успех над Кадис

Атлетик (Билбао) реализира трета победа в пет мача в испанската Примера дивисион, надделявайки над Кадис с 3:0. С днешната победа Атлетик събира 10 точки и се изравнява с Барселона и Жирона, които са на 2 точки незабавно след водача Реал (Мадрид).

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 66-ата минута посредством Горка Гурусета. Две минути по-късно влезлият като запаса Асиер Виялибре удвои, наказвайки неточност на отбраната на Кадис. Крайното 3:0 оформи Иняки Уилямс в 90-ата минута, засичайки подаване на Виялибре.
 Барселона се интересува от звездата на Атлетик (Билбао)

Нико Уилямс е с изтичащ контракт

Домакините от Билбао имаха специфичен мотив през днешния ден, защото през днешния ден означават 10 години от влизането им на новия стадион " Сан Мамес ". И те започнаха интензивно, с готовност да зарадват публиката, само че нямаха шанс. Преди почивката на два пъти удари на Ойхан Сансет се отбиваха в гредите край вратаря Херамаяс Ледесма.