Атлетик Билбао постигна победа с 1:0 в реванша със Севиля

...

Атлетик Билбао си тръгна с утешителна победа от Севиля

Атлетик Билбао реализира победа с 1:0 в реванша със Севиля от 1/8-финала за Купата на Испания. Успехът на баските обаче бе единствено за авторитет, откакто в първия дуел те паднаха с 1:3 вкъщи и по този начин с общ резултат 3:2 Севиля продължава напред.

И двата отбора не заложиха на оптималните си сформира и дадоха отмора на част от титулярите си. За Севиля първи мач като титуляр записа Мунир ел Хадади.

Единственото попадение в мача падна в 77-ата минута. Тогава Маркел Сусаета центрира от фланга и Гурусета с глава насочи топката във вратата за 0:1.

В последна сметка обаче Атлетик нямаше по какъв начин да направи цялостен поврат, защото се нуждаеше от още два гола и Севиля отива на 1/4-финал, където ще чака идващия съ противник, който ще отреди жребия.