Атлетик (Билбао) посрещна Селта (Виго) в среща от 35-ия кръг

...

Баските останаха в битката за Европа

Атлетик (Билбао) посрещна Селта (Виго) в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион, като срещата беше доста значима за упоритостите им за Лига Европа.

И в последна сметка баските завоюваха с 2:1 с помощта на попаденията на Иняки Уилямс в 5-ата минута и на Алекс Беренгуер в 54-ата.

Но също толкоз значими бяха намесите и на вратаря Унай Симон, който безусловно отхвърли гостите от Виго. Тимът на Билбао е на 8-о място с 47 точки, на 1 от 7-ия Жирона.

Момчетата на треньора Ернесто Валверде поведоха още в 5-ата минута с помощта на прелестното центриране на ветерана Оскар де Маркос от дясното крило. То откри главата на Уилямс, а ударът попадна във вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме домакините бяха залети със леден душ поради точния до милиметри изстрел на норвежкия нападател Йорген Странд Ларсен, който овладя топката след подаване на Мигел Родригес.

В 56-ата минута Беренгуер направи 2:1 с мощен изстрел отвън наказателното поле, а даже можеше да вкара и трети гол за домакините от Билбао, само че гредата спря изстрела му. В последните 15 минути пристигна времето и на Симон, който отрази два следващи удара от 10-ина метра.