Атлетик Билбао победи Севиля с 2:0 като гост в мач

...

Атлетик Билбао надигра Севиля и излезе трети

Атлетик Билбао победи Севиля с 2:0 като посетител в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Точни за триумфа на баските бяха Микел Весга след половин час игра и Айтор Паредес в 76-ата минута.

Успехът беше трети следващ за " лъвовете ", а след него тимът събра 38 точки и изпревари Атлетико Мадрид. " Дюшекчиите " са със същия брой точки, само че с по-лоши индикатори в директните мачове. Севиля е едвам 16-и с 16 точки и записа четвърта загуба в последните си пет мача в испанското състезание.

Атлетик стартира доста мощно мача и разумно стигна до гол. В 30-ата минута Микел Весга засече с глава центриране на Иниго Руис де Галарета и от близко не остави шансове на вратаря за 0:1.

В 76-ата минута гостите стигнаха и до втори гол. Тогава Айтор Паредес се измъкна от Лоик Баде и от няколко метра прати във вратата центриране на Андер Ерера.