Атлетик Билбао победи с 4:2 след много драма и обрати

...

Спектакъл на Сан Мамес: Атлетик Билбао обърна Бетис в атрактивен двубой

Атлетик Билбао победи с 4:2 след доста драма и обрати Бетис. Атрактивната среща бе от втори кръг на испанската Ла Лига.

След единствено 120 секунди Уилиан Жозе за 0:1 отблизо разстояние. Осем минути по-късно новата звезда на „ лос вердибланкос “ Иско удвои, откакто сграбчи акуратен пас и не се поколеба да нанесе удар към вратата.

Домакините можеха бързо да понижат. В 13-ата минута Дани Вивиан засече центриране от фланга, само че опитът му спря в гредата.

Баските нямаха шанс и в 18-ата минута, когато гол на Иняки Уилямс не бе зачетен поради засада.

Все отново след тъкмо половин час игра Билбао понижи. Тогава Микел Весга означи от дузпа, минути след която последва сериозен пропуск на Икер Муняин.

Точно преди почивката домакините получиха нова дузпа, пристигнала след ВАР обзор и резултатът още веднъж бе същият като преди четвърт час – Весга вкара за 2:2.

Съдията Сесар Сото Градо даде много дълго продължение на първото полувреме и в шестата му минута Горка Гурузета получи пас от Иняки Уилямс, с цел да обърне развоя на срещата още в първите 45 минути.

Окончателната развръзка пристигна в 84-ата минута. Тогава Унай Гомес се оказа на вярното място и мушна топката в мрежата на „ зелено-белите “ за крайното 4:2.