Атлетик Билбао победи с 3:2 Кадис при визитата си на

...

Атлетик Билбао приземи Кадис след гръмкия успех на Камп Ноу

Атлетик Билбао победи с 3:2 Кадис при визитата си на "Естадио Рамон де Каранса ". Загубата за "жълтите " идва единствено няколко дни след сензационната победа с 1:0 на "Камп Ноу " против Барселона.

След единствено 180 секунди игра баските поведоха с попадение на Раул Гарсия. Двадесет минути по-късно Икер Мунияин пропусна дузпа, само че въпреки всичко, при добавката испанският нападател се реваншира за пропуща си от бялата точка и удвои. Микел Везга пък направи резултата 3:0 в 33-ата минута, с което умъртви всякаква вяра на домакините за нещо от срещата.

Втората част бе надалеч по-добра за възпитаниците на старши треньора Серхио. Реализиралият на "Камп Ноу " - Лукас Перес, понижи изоставането на Кадис в 56-ата минута. В 87-ата неговият сътрудник в офанзива Рубен Собрино даде капка вяра на "жълтите " за точка от срещата. Четвърт час по-рано баските бяха останали с човек по-малко поради втори жълт и надлежно червен картон на осъществилия третия гол - Везга.

С триумфа Атлетик Билбао събра 48 точки на осмото място, до момента в който техният противник е седемнадесети с 31. Само точка по-надолу е първият тим в рисковата зона - Гранада.