Атлетик Билбао не спира да радва привържениците си в турнирите

...

Атлетик Билбао пак не намери сили за успех в Ла Лига

Атлетик Билбао не стопира да радва последователите си в шампионатите за купите, само че също по този начин продължава и да бъде неоснователен в шампионата. Сега “лъвовете” не откриха сили да надвият на своя стадион - 1:1. Това значи, че след 21 срещи баските са тъкмо в средата на класирането с една победа в последните четири кръга.

Даже гостуващият отбор превъзхождаше през първото полувреме, само че имаше нещастието да си вкара автогол в 43-ата минута. Тогава Уго Гийямон засече несъзнателно топката в личната си мрежа, пробвайки се да пресече подаване към останал самичък футболист на Атлетик.

След почивката функциите се размениха и футболистите на Марселиньо заиграха по-силно, само че пък Валенсия стигна до гол. Това се случи в 65-ата, когато някогашният бранител на умерено насочи кълбото с глава долния десен ъгъл на вратата на.

The set piece specialists strike once again!
— LaLiga English (@LaLigaEN)
В идващия кръг отборът от “” ще се изправи против първенеца, а Билбао ще гостува на новака.

Ла Лига 22 кръг, неделя 7 февруари  Атлетик Билбао 1:1краен резулат  Валенсия