Атлетик Билбао и Валенсия оставиха развръзката за реванша, завършвайки при

...

Билбао и Валенсия не се победиха в нервен двубой от полуфиналите за Купата на краля

Атлетик Билбао и Валенсия оставиха развръзката за реванша, завършвайки при резултат 1:1 в първа полуфинална среща от шампионата за Купата на краля. Двубоят ще се запомни и с напрежението сред двата състава и огромния брой нарушавания.

Няколко минути преди края на първото полувреме Икер Муняин асистира на Раул Гарсия, който откри за баските. Наставникът на домакините - Марселино имаше нещастието да направи насилствена промяна на почивката, като размени Йерай Алварес с Даниел Вивиан. В самия завършек на срещата и сътрудника му от отсрещната страна - Хосе Бордалас размени поради травма Хосе Гая с Тони Лато.

Уго Дуро пък донесе равенството за "прилепите " с попадение в средата на втората част.

Ответният дуел на "Местая " е плануван за 2-и март.