Атлетик Билбао и Реал Сосиедад играят при 0:1 във финала

...

НА ЖИВО: Билбао срещу Сосиедад във финала за Купата на краля, резултатът е открит

Атлетик Билбао и Реал Сосиедад играят при 0:1 във финала за Купата на краля, който трябваше да се състои предишния сезон. Гола вкара Микел Оярсабал от дузпа в 63-ата минута. Сблъсъкът за трофея няколко пъти беше отлаган поради пандемията от ковид. Големите баски противници за първи път се изправят в пряк спор за скъпото отличие.

Двубоят стартира с по-активна игра на Сосиедад и още в 6-ата минута Давид Силва насочи удар, който обаче бе блокиран. Тимът от Билбао отговори с шут на Раул Гарсия, само че топката не откри задачата. В 18-ата минута Алварес се размина с топката при центриране отдясно и единствено навременната интервенция на Мартинес резервира вратата на Атлетик суха. Страхотен самостоятелен пробив на Александър Исак в 22-ата минута внесе ужас в защитата на Билбао и като по знамение топката не се озова във вратата на Унай Симон. Икер Мунианин сподели класа в 29-ата минута, само че изпусна момента за подаване и защитник на Сосиедад почисти. Пак той две минути по-късно можеше да вкара с глава, само че след рикошет топката излезе в корнер.
31' Últimos quince minutos de la primera mitad. El cabezazo de Muniain termina en córner para los leones.