Атлетик Билбао и Алавес не успяха да се победят и

...

Баски хикс на Сан Мамес, Атлетик остава седми

Атлетик Билбао и Алавес не съумяха да се победят и приключиха при 1:1 в среща от 34-ия кръг на Ла Лига. Двата отбора са съседи в класирането, разделяни от 3 точки, само че по-късно тъждество Атлетик резервира своята седмица позиция.

Седмото място може да донесе класиране за Лига Европа, в случай че Барселона завоюва финала за Купата на Испания (срещу Валенсия).

Атлетик и Алавес направиха равносилен дуел. В 41-вата минута Бенят Ечебария изведе домакините напред в резултата след страховит шу тот директен свободен удар от над 25 метра.

Футболистите Атлетик обаче не съумяха да задържат преднината си до почивката Борха Бастон изравни след безредие в полето на противника. Топката бе изсипана от свободен удар в наказателното поле, само че нито един състезател на Атлетик не съумя да почисти. Там Бастон се оказа най-съобразителен и от няколко метра вкара на празна врата за крайното 1:1.

Атлетик Билбао - Алавес 1:1

1:0 Бенят Ечебария 41'

1:1 Борха Бастон 45'