Атлетик Билбао е поредният елитен отбор от Примера дивисион, който

...

Нова изненада за купата и Атлетик Билбао е аут

Атлетик Билбао е следващият първокласен тим от Примера дивисион, който отпадна от шампионата за Купата на Краля, откакто отстъпи с 0:1 при семейството си на третодивизионния Форментера. Първата среща приключи при резултат 1:1 и по този начин баските отпадат от конкуренцията с общ резултат 1:2.

Единственото попадение в срещата на „ Сан Мамес “ означи Мунис в петата минута на добавеното време на дуела.

Лас Палмас загуби с 2:3 от Ла Коруня като хазаин, само че бе спечелил първата среща с 4:1 и с общ резултат 6:4 напред продължава тима от Гран Канария.

Колак изведе Ла Коруня напред в резултата в 41-та минута.

Борха удвои преднината на галисийци в 52-та минута на дуела.

Толедо понижи пасива на Лас Палмас с гол в 57-та минута.

Борха означи своя втори гол в срещата в 79-та минута и даде очаквания за поврат на Ла Коруня, откакто направи резултата 3:1.

Лоик Реми във втората минута на добавеното време на мача съумя да вкара втори гол за Лас Палмас и да оформи крайния резултат в срещата.