Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова зае

...

Пламена Миткова с 4-то място на турнир в Гьотеборг

Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова зае 4-то място в скока на дължина по време на интернационалния шампионат по лека атлетика в зала в Гьотеборг, Швеция.

Световната ни шампионка за девойки до 20 години реализира 6.31 метра и по този метод остана на четири сантиметра от персоналното си достижение - 6.35, което 18-годишната ни атлетика сложи по време на държавното състезание в зала от преди няколко дни.

За страдание, достижението на Миткова не ѝ доближи за място на подиума, който беше окупиран напълно от състезателки от Швеция.

Победителка стана Хади Сагния с 6.58 метра, втора се подреди Тилде Йохансон с 6.38, а трета финишира Мая Аскаг с 6.33.

При мъжете първото място сграбчи олимпийският и европейски първенец Милтиадис Тентоглу от Гърция, който реализира 8.12 метра. Тентоглу тренира при българския експерт Георги Помашки.