Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова не

...

Пламена Миткова остана извън финала в скока на дължина на ЕП по лека атлетика в зала в Истанбул

Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова не съумя да премине квалификациите в скока на дължина по време на Европейското състезание по лека атлетика в зала в Истанбул, Турция.

При дебюта си в конкуренция при дамите българката реализира 6.25 метра в най-хубавия си опит, който обаче я подреди на последното 17-то място в квалификацията.

Миткова започва конкуренцията с опит от 6.24 метра, а при втория си скок българката усъвършенства достижението си с 1 см за най-хубавото си достижение от 6.25. В последния си опит, за жалост, международната ни шампионка навън за девойки до 20 години направи фаул и по този начин остана на 17-то място в крайното нареждане.

Най-добра в квалификацията беше трикратната европейска шампионка в зала Ивана Вулета от Сърбия, която оглави подреждането със скок от 6.98 метра, а втора остана олимпийската и международна шампионка Малайка Михамбо от Германия с 6.87 метра.

Общо шест състезателки пък съумяха да преодолеят квалификационната норма от 6.65 метра.