Атанасова призова депутатите от ПП и ДБ да кажат и

...
Атанасова призова депутатите от ПП и ДБ да кажат и
Коментари Харесай

Десислава Атанасова: Единственото, което вълнува ПП и ДБ, е вълшебната флашка

Атанасова прикани депутатите от Политическа партия и Демократична България да кажат и по какъв начин страната ще се оправи с инфлацията, която значително се дължи на тяхното аматьорско ръководство

" В тази зала, през днешния ден, е изрично ясно кой желае да работи за страната, да търси решение за българските жители и кой желае бързи избори, да няма непоклатимост, да няма еврозона, да продължат да порастват цените на горивата ". Това съобщи от името на парламентарната група (ПГ) ръководителят на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова в декларация от парламентарната естрада, съобщи. " Отговорът е единствено един - тези, които докараха страната ни до положение, в което се намира в този момент, до бездна, разгласи тя. И, по думите ѝ, в случай че настояват по коридорите, явно като краткотрайни гости, че публичният спор е " вълшебната флашка ", започваме да изпитваме още по-сериозни подозрения дали тя им обезпечава изборни победи, тъй като и с машините, и с бюлетините гласоподават хора ", уточни Атанасова.

Поводът е отсъствието от пленарната зала през днешния ден на групите на " Продължаваме Промяната " (ПП) и " Демократична България " (ДБ) поради признатите от правната комисия промени в Изборния кодекс. При първите две регистрации нямаше кворум и съвещанието не можеше да стартира. При третия опит кворумът към този момент беше налице, в залата участваха и депутатите на ПГ на ГЕРБ-СДС, които в началото отсъстваха поради изключителна среща в централата на ГЕРБ.

Преди третата регистрация ръководителят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова предложения на диалози ръководителите на останалите парламентарни групи, с цел да се схванат по какъв начин и дали ще продължи да работи 48-ото Народно заседание. Това изиска по-рано на брифинг в централата на ГЕРБ и водачът на партията Бойко Борисов.

" Отговорност се носи тук, в тази зала, а не извън, където сега основателят на оня Изборен кодекс от Разпети петък 2021 година, признат за една нощ, стачкува ", се споделя още в декларацията на Атанасова. " Дебатът се води тук, в случай че имате причини, храброст, отговорност - заповядайте, ние ще бъдем тук и ще отстоим уговорката, който имаме пред гласоподавателите - правото на хората да избират по какъв начин да гласоподават - по този начин, както гласоподават всички демокрации в Европа, в света, или по този начин, както сте решили за една нощ, с една флашка, с машината на Мадуро ", предложи Атанасова.

В началото на декларацията тя се обърна към депутатите, които са в залата на българското Народно заседание и са разрешили дейно да се организира парламентарният надзор над служебното държавно управление. " Тези, които са извън, евентуално не желаят то да бъде следено и служебните министри да дадат отговори на значимите за България и обществото въпроси ", посочи Атанасова. Тя добави, че в залата са хората, които постъпват отговорно към своите гласоподаватели, тъй като всички са тук по волята на суверена, изразена с машинно гласоподаване. Отсъстват тези, които са в изолираност, слагат ултиматум на фона на невиждани рецесии в страната, уточни ръководителят на ПГ на ГЕРБ-СДС. " Искат ли тези, които отсъстват - Политическа партия и Демократична България, да търсим национално виновни решения по какъв начин страната ще се оправи с инфлацията, която значително се дължи на тяхното аматьорско ръководство, решения по какъв начин да се намалят цените на горивата, за по-високи пенсии и заплати, по Плана за възобновяване и резистентност ", попита от трибуната Атанасова.

" Няма ги да приказваме по тези тематики, няма ги и по тематиките, които директно заплашват сигурността на нашата страна, границата ни всекидневно е атакувана от мигранти ", означи ръководителят на ПГ на ГЕРБ-СДС. " Няма да приказваме, явно, и по тематиката " ежедневни закононарушения " - ужасяваща статистика, безпорядък по пътищата, убийства, дрога, продължи тя. Единственото, което ги вълнува, е " вълшебната флашка ", по тази причина слагат ултиматуми - на кого ги поставяте тези ултиматуми, обърна се към Политическа партия и Демократична България Атанасова. На кого оферирате да суспендира за следващ път конституцията и да не извърши уговорката към своите гласоподаватели, да се изтеглят, отдръпват, предоговарят и оферират разнообразни текстове от тези, които са давали като заричане на гласоподавателите си ", попита Десислава Атанасова.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР