Аталанта стартира сезона с победа с 2:0 при гостуването си

...

Успешно начало за Аталанта

Аталанта започва сезона с победа с 2:0 при гостуването си на Сампдория. Рафаел Толой откри резултата в 26-ата минута, а влезлият като запаса Адемола Луукман се разписа в дебюта си в самия завършек на срещата. Домакините удариха на два пъти гредите след удари на Сабири и Куаярела.

Още в 13-ата минута Сампдория прати топката във вратата на гостите след удар на Капуто, само че попадението бе анулирано заради нарушаване на Лерис против Маеле. Датският защитник пропусна огромна опция малко по-късно, когато нацели гредата от блестяща позиция.

Аталанта поведе, откакто центриране на Сапата бе свалено от Пашалич и той се разписа с удар от близко. Последваха нови положения за гостите, а Сабири разтресе гредата с удар от фал. Куаярела също удари греда, откакто се появи в игра. Малко преди края попадение на Луукман не бе зачетено заради засада. Нигериецът съумя да се разпише в добавеното време.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.

Снимки: Gettyimages