Аталанта спечели гостуването си на Беневенто с 4:1 в мач

...

Аталанта разби Беневенто като гост

Аталанта завоюва гостуването си на Беневенто с 4:1 в мач от 17-ия кръг на Серия А. Бергамаските бяха цялостни господари на терена и справедливо се поздравиха с този експресивен триумф.

Още във втората минута на дуела Робин Госенс имаше отлична опция да открие резултата, само че изстрелът му мина около десния непряк дирек. Десет по-късно още веднъж Госенс бе покрай попадение, само че този път Лоренцо Монтипо се намеси решаващо.

Аталанта продължи да работи на бързи обороти и в 30-ата минута резултатът бе открит. Йосип Иличич направи превъзходна солова акция, след което прати топката в долния десен ъгъл.

В началото на втората част домакините изненадващо възвърнаха равенството. Марко Сау откри пространство в наказателното поле и засече красиво от близко.

Гостите се активизираха в идващите минути и в 70-ата Аталанта още веднъж излезе напред в резултата. Рафаел Толой бе най-съобразителен в наказателното поле осъществя в левия ъгъл.

Минута след второто попадение се стигна и до трети във вратата на Беневенто. Дуван Сапата засече центриране в наказателното поле и прати топката неспасяемо в левия ъгъл.

В 86-ата минута Аталанта вкара и четвърти гол във вратата на домакините. Луис Муриел стреля красиво от границата на наказателното поле и осъществя в десния ъгъл.

До края на дуела гостите продължиха да са по-агресивният тим на терена и се поздравиха с триумфа. По този метод бергамаските се изкачиха на четвъртата позиция в Серия А с актив от 31 точки, до момента в който Беневенто остана десети с 10 по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `