Аталанта се върна към победите, след като спечели с 2:0

...

Аталанта се справи с Емполи

Аталанта се върна към успехите, откакто завоюва с 2:0 гостуването си на Емполи. Ханс Хатебол откри резултата в 31-ата минута. Малко преди почивката Купмейнерс пропусна дузпа. Адемола Лукман означи второто попадение в 59-ата минута.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини сподели много по-добра игра от предходната седмица, когато разочарова против Лацио и позволи първа загуба от началото на сезона. Днешният триумф изкачи Аталанта краткотрайно на второ място, само че Лацио и Милан играят по-късно през днешния ден.

Бергамаските имаха преимущество от началото и започнаха да основават положения и Викарио имаше много работа. Вратарят на домакините направи двойно избавяне след удари на Едерсон, а по-късно бранител предотврати топката да попадне във вратата. Гостите поведоха в 31-ата минута, когато след пробив на Купмейнерс топката бе отклонена и стигна до Хатебор на далечната греда и за него не бе проблем да я прати в мрежата.

Емполи можеше да отговори, само че Демирал се намеси уверено. Малко преди почивката Аталанта получи дузпа за игра с ръка на Матия Дестро. Нападателят протестираше, а обстановката бе прегледана с ВАР, само че решението остана. От бялата точка Купмейнерс не съумя да преодолее Викарио, който отрази с крайник.

След към час игра Лукман удвои преднината на отбора от Бергамо. Той получи топката в наказателното поле, освободи си пространство за удар и прати топката в мрежата. Емполи се изнесе в предни позиции и Дестро бе покрай гол. Аталанта обаче имаше повече пространства и организираше рискови офанзиви. Попадение на влезлия като запаса Дуван Сапата бе анулирано заради засада, а секунди по-късно Викарио направи чудесно избавяне след удар на Лукман.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.

Снимки: Imago