Аталанта победи Олимпик Марсилия с 3:0 в полуфинален реванш от

...

Аталанта записа категоричен успех над Олимпик Марсилия и се класира за финала в Лига Европа

Аталанта победи Олимпик Марсилия с 3:0 в полуфинален реванш от полуфинала в Лига Европа. " Синьо-черните " се класират за финала с общ резултат 4:1, след.

Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини налоциха домашен напън на стадион " Гевис " в Бергамо. Шарл Де Кетеларе мина противниковия врата, само че шутира в гредата от дребен ъгъл. Джанлука Скамака пък стреля в напречната греда с глава.

Попадението за домакините пристигна след половин час игра. Адемола Лукман стреля отвън наказателното поле в долния отдалечен ъгъл.

След почивката домакините удвоиха задатъка си. Адемола Лукман изведе Матео Руджери в наказателното поле. Италианецът стреля по неспасяем метод в горния отдалечен ъгъл.

В търсене на почетно попадение Жоан Верету стреля в напречната греда от директен свободен удар.

Ел Билал Туре направи преднината за отбора си класическа в последната минута. Резервата проби по левия фланг и изпрати топката в далечния ъгъл за крайното 3:0.

На финала в Дъблин отборът ще се изправи против Байер Леверкузен, който в профил Рома.