Аталанта победи като гост Сасуоло с 3:0 в първа среща

...

Аталанта победи като гост Сасуоло

Аталанта победи като посетител Сасуоло с 3:0 в първа среща от 22-ия кръг на футболното състезание на Италия. Защитникът Андреа Масиело откри резултата за Аталанта след половин част игра, откакто беше прецизен след удар с глава.

През второто полувреме сред 83-ата и 86-ата минута се разписаха Брайън Кристанте и Ремо Фройлер, с цел да оформят крайното 3:0 за гостите. В началото на втората част за домакините Матео Политано уцели греда.

Домакините приключиха мача с 10 души, откакто в добавеното от съдията седемминутно продължение Едуардо Голданига получи втори жълт и надлежно червен картон.

След успеха Аталанта събра 33 точки актив и измести Милан от седмото място в Серия А. Сасуоло остава на 14-а позиция с 22 точки.

Шампионът Ювентус гостува на Киево в късния мач.