Аталанта и Ювентус играят при резултат 0:0 на "Гевис Стейдиъм"

...

НА ЖИВО: Аталанта - Ювентус 0:0, Влахович обстрелва отвсякъде

Аталанта и Ювентус играят при резултат 0:0 на "Гевис Стейдиъм " в Бергамо в мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят ще може да наблюдавате онлайн тук на Gong.bg . Бергамаските са на пета позиция на две точки зад "бианконерите " във краткотрайното класиране. Точка зад "неровердите " пък е

Още в третата минута Душан Влахович стреля рисково и затрудни оптимално Спортиело, само че италианският пазач съумя да избие в ъглов удар. Малко след изминаването на 10 минути игра още веднъж сръбският таран бе основно настоящо лице в наказателното поле на домакините, само че този му удар бе неакуратен. Две минути след ситуацията на сърбина, Юве построи добра контра, в чийто край Дибала стреля на сантиметри от дясната греда на Спортиело.

В средата на полувремето след едно осъществяване на ъглов удар и неприятно отклонена топка, Де Роон остана непокрит единствено на няколко метра от вратата на Шчесни, само че изстрелът му с левия кракпремина високо над напречната греда. Малко след шанса пред Де Руун, Коопмайнерс се откъсна самичък против Шчесни и бе съборен, като останаха подозрения за червен картон на поляка, само че основният съдия Мариани не бе извикан на ВАР. В продължението на офанзивата, почнала с дългия пас към нидерландския халф, Муриел на полупразна врата не съумя да откри добре топката и пропиля страховит късмет за "неровердите ".

Две минути преди почивката домакините развиха страхотна контра, само че Бога сподели нарцисизъм и стреля право в тялото на Де Лихт. 30 секунди по-късно още веднъж котдивоареца не подаде на собствен съотборник и отново някогашният състезател на Аякс го спря по превъзходен метод в наказателното поле на торинци.

Само 90 секунди след началото на второто полувреме Дзапакоста стреля отлично в долния ляв ъгъл, само че Шчесни сподели страховит инстикт. Минути по-късно Влахович за следващ път опита да изненада Спортиело, само че италианецът бе на висота, макар тежкия удар на някогашния състезател на Фиорентина. Рабио също опита удар от границата на наказателното, само че кълбото профуча около лявата греда на домакинската врата.

LIVE / Аталанта - Ювентус 0:0

Аталанта: Марко Спортиело, Рафаел Толой, Мерих Демирал, Берат Джимсити(ж.к.), Ханс Хатебур(ж.к.), Теун Коопмайнерс, Мартен Де Роон, Ремо Фройлер, Давиде Дзапакоста(60` - Йоаким Маеле), Жереми Бога, Луис Муриел(60` - Руслан Малиновский)

Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини