Аталанта и Ювентус играят при резултат 0:0 на "Гевис Стейдиъм"

...

НА ЖИВО: Аталанта - Ювентус 0:0, Шчесни едва не бе изгонен

Аталанта и Ювентус играят при резултат 0:0 на "Гевис Стейдиъм " в Бергамо в мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят ще може да наблюдавате онлайн тук на Gong.bg . Бергамаските са на пета позиция на две точки зад "бианконерите " във краткотрайното класиране. Точка зад "неровердите " пък е

Още в третата минута Душан Влахович стреля рисково и затрудни оптимално Спортиело, само че италианският пазач съумя да избие в ъглов удар. Малко след изминаването на 10 минути игра още веднъж сръбският таран бе основно настоящо лице в наказателното поле на домакините, само че този му удар бе неакуратен. Две минути след ситуацията на сърбина, Юве построи добра контра, в чийто край Дибала стреля на сантиметри от дясната греда на Спортиело.

В средата на полувремето след едно осъществяване на ъглов удар и неприятно отклонена топка, Де Роон остана непокрит единствено на няколко метра от вратата на Шчесни, само че изстрелът му с левия кракпремина високо над напречната греда. Малко след шанса пред Де Руун, Коопмайнерс се откъсна самичък против Шчесни и бе съборен, като останаха подозрения за червен картон на поляка, само че основният съдия Мариани не бе извикан на ВАР. В продължението на офанзивата, почнала с дългия пас към нидерландския халф, Муриел на полупразна врата не съумя да откри добре топката и пропиля страховит късмет за "неровердите ".

LIVE / Аталанта - Ювентус 0:0

Аталанта: Марко Спортиело, Рафаел Толой, Мерих Демирал, Берат Джимсити, Ханс Хатебур, Теун Коопмайнерс, Мартен Де Роон, Ремо Фройлер, Давиде Дзапакоста, Жереми Бога, Луис Муриел

Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини