Астрономическата обсерватория на Софийския университет Св. Климент Охридски“ по традиция

...
Астрономическата обсерватория на Софийския университет Св. Климент Охридски“ по традиция
Коментари Харесай

Посетете Дните на астрономията в обсерваторията на СУ

Астрономическата обсерватория на Софийския университет „ Св. Климент Охридски “ по традиция ще се включи с разнообразна стратегия за дребни и огромни в международните дни на астрономията.

От 16.00 до 22.00 часа през днешния ден, при ясно небе, са планувани наблюдения на Слънцето, Луната и Марс с няколко телескопа. Най-малките ще могат да посетят Детския ъгъл на Space Academy. Всички гости на обсерваторията в Борисовата градина в столицата ще имат опция да прегледат най-старата обсерватория в България и да научат повече за научните и просветителни действия на катедра „ Астрономия “ във Физическия факултет на Софийския университет от особено подредена галерия.

Малки и огромни ще могат да задават въпросите си на астрономите в Университетската обсерватория, оповестиха от университета. Предвидени са и следните къси известни лекции на наличен език: Представяне на Космическата академия за деца Space Academy (Тихомир Димитров, магистър-астроном - „ Астрономия и популяризация на астрономията “); История на астрономията през последния век (Георги Максимов, студент-магистър по „ Астрономия и популяризация на астрономията “); Пътуване до Марс (Тихомир Димитров, магистър-астроном - „ Астрономия и популяризация на астрономията “); Покоряване на Космоса (Людмила Филипова, студент-магистър по „ Астрономия и популяризация на астрономията “); Слънчеви и Лунни затъмнения (Ганчо Ганчев, докторант към катедра „ Астрономия “); Живот във Вселената: Въпрос на шанс? (Борислав Михайлов, студент-магистър по „ Астрономия и популяризация на астрономията “); Тайните на Плутон (Никола Каравасилев, докторант към катедра „ Астрономия “); Първи стъпки в астрофотографията (Венцислав Крумов, студент-магистър по „ Астрономия и популяризация на астрономията “); Обръщане на полюсите на Земното магнитно поле – риск за живота (Милен Цеков, гл. ас. в катедра „ Метеорология и геофизика “).
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР