Астра (Гюргево) постигна страхотна победа с 3:2 над ФКСБ в

...

Астра направи грандиозен обрат срещу ФКСБ

Астра (Гюргево) реализира страхотна победа с 3:2 над ФКСБ в конфликта сред двата отбора от 5-ия кръг на Шампионския плейоф в Лига 1 на Румъния. Домакините губеха с 0:2, само че направиха величествен поврат и измъкнаха трите точки. Българският вратар Георги Китанов още веднъж не бе в групата за Астра.

ФКСБ поведе при започване на дуела с голове на Попеску в 18-ата и Ман в 29-ата минута.

Домакините обаче обърнаха нещата в своя изгода с два гола на Алибек в 36-ата и 80-ата минута и едно попадение на Сето в 52-ата минута.

С този триумф Астра изпревари днешния си противник и излезе на 3-ото място в класиренето с 28 точки. ФКСБ пък падна на 4-ата позиция с 27 точки Лига 1 5 кръг, понеделник 29 юни  Астра Плоещ 3:2краен резулат  ФКСБ