Астана победи Лудогорец с 2:1 в първия мач от квалификационния

...

Вратар спаси Лудогорец от позор в Астана

Астана победи Лудогорец с 2:1 в първия мач от квалификационния двубой сред двата тима за Лига Европа. Разградчани съумяха да се измъкнат с най-малката допустима загуба от Казахстан, където противникът им ги надигра татално.

Ноа Сонко Сундберг изведе първенецът на България в 34-ата минута, откакто засече центриране на Кирил Десподов. Отговорът на Астана обаче беше бърз и Томашевич възвърне паритета в 41-а – още веднъж след статично състояние и битка за висока топка.

След почивката домакините направиха канонада от удари пред вратата на Серджио Падт, който се трансформира в воин. Още в 53-ата Марочкин реализира цялостния поврат.

В идващите към 40 минути обаче нидерландският пазач със самопожертвователни намеси опази интригата за реванша, който е след седмица в Разград.

Източник: safenews.bg