Астън Вила загуби с 0:1 при визитата си на Уест

...

Астън Вила се доближи до Висшата лига

Астън Вила загуби с 0:1 при визитата си на Уест Бромич в полуфиналния реванш от плейофите в Чемпиъншип за промоция във Висшата лига, само че се класира за финалния конфликт с 4:3 след дузпи и към този момент е единствено на крачка от елита. Първата среща бирмингамци бяха спечелили с 2:1 и по този начин при общ резултат 2:2 след постоянните 90 минути на реванша се стигна до продължения.

Единственият гол в постоянното време на реванша осъществя Крейг Доусън (29), а в 80-ата минута съотборникът му Крис Брънт бе изпъден с втори жълт и червен картон. В продълженията други попадения не паднаха, а при дузпите футболистите на Вила имаха повече шанс и завоюваха с 4:3.

На финала Астън Вила ще се изправи против спечелилия от Лийдс и Дарби Каунти. В първата среща Лийдс победи с 1:0 като посетител.
Източник: fakti.bg