Астън Вила триумфира в Лига Европа след рецитал над Фрайбург
Астън Вила победи в Лига Европа. На финала британският отбор съкруши без проблеми Фрайбург с 3:0. На " Водафон Арена " в Истанбул играчите на Унай Емери взеха решение всичко в края на първото полувреме, когато стигнаха до преднина от две попадения, дело на Юри Тилеманс (41) и Емилиано Буендия (45+3). Малко след началото на третата част Морган Роджърс (58), който записа и асистенция, оформи крайния резултат.
За Вила това е първи европейски трофей от 1982 година, когато отборът подвига единствените им досега Купа на първенците и Суперкупа на Европа. За испанския управител Емери това е пета купа в шампионата и го прави с трети тим. Сега той класира бирмингамци за идващото издание на Шампионската лига.
За Фрайбург това бе първо присъединяване на европейски футболен край в историята и едвам второ за трофей въобще, като тимът има един изгубен за Купата на Германия.
Срещата изгледа принц Уилям, който е върл почитател на Вила. След последния съдийски сигнал бъдещият крал на Англия бе сниман със сълзи на очи.
" Невероятна нощ! Големи поздравления за всички играчи, тима, щаба и всички, свързани с клуба. Това са 44 години от последния европейски успех ", разгласи принц Уилям.
" Благодарен съм на управлението. Те постоянно ме поддържат. Благодарен съм на последователите и на играчите. При всичките ми триумфи в това съревнование имах потребност от положителни играчи. Сега съм толкоз признателен на играчите, те следват нашите упоритости. Те са основните герои на терена. Това е повода да не се усещам крал в този шампионат. Този трофей ще даде на Вила още повече опит. Можем да се борим и за титли през идващия сезон ", сподели Умери.
" Поздравления за противника. Имаха страховит сезон. Мачът стартира както чакахме. Знаехме, че статични положения могат да бъдат решаващи. И ние имахме първия късмет в такава обстановка. Но по-късно Астън Вила поведоха със сърце, след изпълнено статично състояние. Трябва да запазиш успокоение в сходна обстановка, само че скоро последва вторият гол след наша неточност и нещата станаха още по-трудни. Загубата тежи, само че би трябвало да се гордеем с постигнатото ", разгласи треньорът на немците Юлиан Шустер.
За Вила това е първи европейски трофей от 1982 година, когато отборът подвига единствените им досега Купа на първенците и Суперкупа на Европа. За испанския управител Емери това е пета купа в шампионата и го прави с трети тим. Сега той класира бирмингамци за идващото издание на Шампионската лига.
За Фрайбург това бе първо присъединяване на европейски футболен край в историята и едвам второ за трофей въобще, като тимът има един изгубен за Купата на Германия.
Срещата изгледа принц Уилям, който е върл почитател на Вила. След последния съдийски сигнал бъдещият крал на Англия бе сниман със сълзи на очи.
" Невероятна нощ! Големи поздравления за всички играчи, тима, щаба и всички, свързани с клуба. Това са 44 години от последния европейски успех ", разгласи принц Уилям.
" Благодарен съм на управлението. Те постоянно ме поддържат. Благодарен съм на последователите и на играчите. При всичките ми триумфи в това съревнование имах потребност от положителни играчи. Сега съм толкоз признателен на играчите, те следват нашите упоритости. Те са основните герои на терена. Това е повода да не се усещам крал в този шампионат. Този трофей ще даде на Вила още повече опит. Можем да се борим и за титли през идващия сезон ", сподели Умери.
" Поздравления за противника. Имаха страховит сезон. Мачът стартира както чакахме. Знаехме, че статични положения могат да бъдат решаващи. И ние имахме първия късмет в такава обстановка. Но по-късно Астън Вила поведоха със сърце, след изпълнено статично състояние. Трябва да запазиш успокоение в сходна обстановка, само че скоро последва вторият гол след наша неточност и нещата станаха още по-трудни. Загубата тежи, само че би трябвало да се гордеем с постигнатото ", разгласи треньорът на немците Юлиан Шустер.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




